
Deze glutenvrije clafoutis met perzik en citroen is niet alleen leuk om naar te kijken maar ook een smaaksensatie eerste klas! Een luchtige cake met een smeuïge bite waarin de perzik fantastisch combineert met het accent van citroen en vanille. Geheel glutenvrij, tarwevrij, lactosevrij, koolhydraatarm én zonder geraffineerde suikers.
Nu de perziken weer volop verkrijgbaar geef ik deze maar al te graag een hoofdrol tijdens mijn dagelijkse bakavontuurtjes. Van perzikkruimelvlaai, perzik koeken, perzik cheesecake tot de glutenvrije clafoutis met perzik én citroen. Deze glutenvrije clafoutis met perzik en citroen schuif je zo de oven in wanneer je weinig tijd hebt en toch iets lekkers op tafel wilt toveren wanneer je bezoek krijgt. Uiteraard kun je er ook gewoon mee ontbijten, want deze taart is gezond!
Opvallend is dan ook dat de Fransen de kersen niet ontpitten, het eten van deze goddelijke lekkernij is dan ook niet zonder risico.
Voor wie het niet weet; wat is een clafoutis eigenlijk? Clafoutis is een soort gebak dat meestal als dessert wordt gegeten. De ‘echte’ clafoutis komt van oorsprong uit de Franse streken Limousin en Auvergne en wordt daar gemaakt met kersen. Opvallend is dan ook dat de Fransen de kersen niet ontpitten, het eten van deze goddelijke lekkernij is dan ook niet zonder risico. 😉
In de rest van Frankrijk wordt ook ander fruit gebruikt om een clafoutis te maken. Denk bijvoorbeeld aan perzik, aardbeien, blauwe bessen en banaan. Een clafoutis is overigens geen echte taart, het lijkt eerder op een soort van luchtige cake. Clafoutis is zowel warm, lauw als koud erg lekker en smaakt ook prima als ontbijt.
Recept
Wat heb je nodig?
Vlaaivorm 20 cm
Ingrediënten:
- 200 g gepureerde perzik of 220 ml kokosmelk (volle variant)
- 4 eieren
- 3 el citroensap
- 1 tl vanille-extract
- 100 g amandelmeel
- Snufje zeezout
- 2 perziken
- amandelschaafsel om te garneren
Houd je van zoet? Voeg dan wat honing toe. Ik gebruikte de Syrup Gold, zonder suiker (aanradertje!).
Aan de slag!
- Verwarm de oven op 200 graden. Doe de gepureerde perzik (of de kokosmelk) in een mengkom samen met de eieren, vanille en het citroensap.
- Mix het goedje tot een romig en vooral luchtig beslag.
- Spatel het amandelmeel en het zeezout voorzichtig door het beslag. Proef het beslag, voeg zo nodig nog wat (suikervrije) honing toe. Schenk het beslag in de bakvorm.
- Schil de perziken en snijd deze in plakjes. Verdeel de plakjes perzik over het beslag en strooi hier wat amandelschaafsel overheen. Schuif de clafoutis de oven in voor een bruiningskuurtje van zo’n 25 a 30 minuten.
Bewaartip! De clafoutis kun je gerust zo’n 3 dagen afgedekt in de koelkast bewaren.
Ga je deze taart maken? Laat even een berichtje achter, dat vind ik leuk! Heb je een foto? Post deze op mijn Facebook of Instagram. Vergeet mij niet te taggen of de haghtag #ohmypie te gebruiken.
Wie weet verschijnt de foto op de Wall of Pie of is jouw foto het ‘Pareltje van de Week’!
Liefs, Marike
Oh my, dit is lekker zeg! Nomnomnom
Klopt het dat de binnenkant een beetje ‘zompig’ is of moet ik het langer in de oven houden?
Net gemaakt, ziet er erg lekker uit. Ik had de taartvorm ingevet. Hij kwam toch moeilijk los. Beter niet invetten?
Grtn, Arlette
Hi Arlette,
Ik gok van wel ja! Wat vaak helpt is een beetje bloem sprenkelen over de ingevette bakvorm.
Liefs,
Marike
Ooooh dit ga ik vanavond maken!!! Nu al zin in!!
Ziet er heerlijk uit
Dus meteen gemaakt
Resultaat heerlijk
Hi Jacqueline,
Wat tof om te lezen! Je kan ook volop variëren met het soort fruit. Ik blijf fan van deze taart!
Liefs,
Marike
Hi Amanda,
Klopt! Is het gelukt?
Liefs,
Marike
Whoo…zo lekker kan gezond zijn!! Bedankt voor het delen van dit recept! Zeker één om te onthouden.
Absoluut Lilian! Heb je hem al geprobeerd? Stiekem hier in huis nog altijd favoriet!
Liefs,
Marike
Ziet er lekker uit! Bedoel je met kokosmelk een pak van Alpro of uit een blik?
Hey Yaël,
Romige kokosmelk uit blik 🙂 Ik zal dit toevoegen aan het recept!
Lieve groet,
Marike
Kan je ook 100
Gram perzik en 110 ml kokosmelk doen ?
Hallo, wat bedoel je met mixen aub? Echt met de mixer of even goed met een lepel doormengen? Bedankt!
Hi Evelien,
Ga uit van spatelen. 🙂 Dan komt het goed!
Groetjes,
Marike
Hey kan het ook zonder ei?
Jammie! Ik eet dit regelmatig als ontbijt. Ook lekker met banaan (2bananen, 2 ei, 4 eetl amandelmeel) of met peer en speculaaskruiden. Voeg je bakpoeder (1theel) toe, dan wordt t geheel n stuk luchtiger
Wat heerlijk Diana!